Dzień Głośnego Czytania w Bibliotece Pedagogicznej

26 września – obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania. Czytanie na głos stymuluje rozwój dzieci, wzbogaca ich słownictwo oraz rozwija wyobraźnię. W ramach tej akcji przedszkolaki odwiedziły Bibliotekę Pedagogiczną, a Pani Ela jak zawsze przygotowała wspaniałe opowiadanie w formie teatrzyku kamishibai. Dzieci w skupieniu i zaciekawieniu słuchały bajkowej opowieści o niebieskim niedźwiedziu. Okazji do czytania dzieciom jest wiele i powinniśmy robić to jak najczęściej zarówno w domu, jak i w przedszkolu.

Warto i trzeba czytać dzieciom! Tej zasady się trzymamy i codziennie głośno czytamy!