Piątek 16.04.2021

Witamy Was – Kochane Przedszkolaki oraz Waszych Rodziców!!!

Drodzy Rodzice – dziękujemy za każdy dzień „nauki na odległość”. Dziękujemy Wam za zaangażowanie, poświęcony czas. Wiemy, że nie było łatwo, a mimo to znajdowaliście chwilę czasu na wspólne działania. A Wam Kochane starszaki dziękujemy, że tak pięknie i dzielnie pracowaliście. Jesteśmy z Was bardzo dumne!!!

Dziś ostatni dzień „nauki na odległość”. W poniedziałek Wszyscy meldujemy się w Naszym Przedszkolu. Oto kilka propozycji działań na dziś:

Na miły początek dnia trochę się rozruszajmy – https://www.youtube.com/watch?v=xm93WFJ7bNs

Co możemy oglądać wieczorem na niebie? Zgadza się, księżyc i gwiazdy. Na niebie gwiazdy tworzą wzory, zwane gwiazdozbiorami, które mają swoje nazwy. Mamy np. Wielki Wóz, Mały Wóz, Lew. Obejrzyj film, przyjrzyj się prezentowanym gwiazdozbiorom. Który najbardziej Ci się podoba? – https://www.youtube.com/watch?v=er_LaB0zmDU

„Kolorowe rakiety” – na białej kartce A4 narysuj 10 rakiet kosmicznych. Pokoloruj: pierwszą rakietę pokoloruj na czerwono, drugą rakietę pokoloruj na żółto, trzecią rakietę pokoloruj na zielono, czwartą rakietę pokoloruj na pomarańczowo, na piątej narysuj żółte gwiazdki , szóstą pokoloruj na niebiesko, na siódmej narysuj kolorowe kwadraty, na ósmej narysuj kolorowe trójkąty, dziewiątą pokoloruj w biało – czerwone paski, a dziesiątą pokoloruj swoim ulubionym kolorem.

„Zabawy kosmonautów” – ćwiczenia sprawnościowe – maszeruj przy dźwiękach ulubionej muzyki, podczas przerw w muzyce wykonaj polecenia rodzica:
Stań na jednej nodze.
Leż na plecach, złączone nogi unoś ku górze.
Podskakuj obunóż w miejscu.
Przeskakuj z nogi na nogę.
Naprzemiennie dotykaj łokciem przeciwległego kolana.
Przełóż rękę pod kolanem i złap się za nos.
Przeczołgaj się pod krzesłem.

Spróbuj rozwiązać kosmiczne rebusy- https://www.youtube.com/watch?v=XT56JCCc0rY

Wykonaj rakietę – przygotuj: karta nr 17: nożyczki, klej, granatową lub białą kartkę papieru, kredki. Wytnij z karty obrazek rakiety. Zegnij wzdłuż linii przerywanych. Złóż na pół karton, rozłóż go. Ułóż na środku wyciętą rakietę. Przyklej do każdej połowy kartonu jedno skrzydło rakiety tak, żeby jej kadłub wystawał nad kartonem. Dookoła rakiety narysuj gwiazdy oraz księżyc.

Dla przypomnienia piosenka – https://www.youtube.com/watch?v=yxVMhKt-cvI

Pomoc rodzicom w codziennych pracach domowych, np. sprzątanie po sobie zabawek, ścieranie kurzy z mebli, segregowanie i wyrzucanie śmieci do kosza, podlewanie roślin, pomoc w wieszaniu praniu, składanie skarpet do pary.

Życzymy Wam cudownego weekendu
pani Asia i pani Jola

 

Comments are closed.