Piątek – 26.11.2021r.

Zdalne nauczanie – piątek 26.11.2021

Temat: Podróż po Polsce.

Dzień dobry Rodzice i Kochane Przedszkolaki dzisiaj mamy już piątek i kolejne propozycje zadań dla Was. Oto one:

1. Zabawa na powitanie:

Gdy się rączki spotykają, to od razu się witają (złączenie dwóch dłoni)

Gdy się kciuki spotykają, to od razu się witają (kciuk dotyka kciuka)

Gdy się palce spotykają, to od razu się witają (palce jednej dłoni, dotykają palce drugiej dłoni).

1. Dziś chciałabym Was zabrać w podróż po naszej pięknej Polsce. Na wycieczkę wybierzemy się między innymi do Warszawy, Torunia, Katowic, Wrocławia, Gdańska i Poznania. Dowiecie się z czego słyną te miasta oraz w jakiej części Polski się znajdują.

Zapraszam na wirtualną wycieczkę po Polsce.

1. A teraz odpowiedzcie na pytanie, w jakim mieście mieszkacie/ Łęczyca. Zastanówcie się, gdzie na mapie Polski znajduje się Łęczyca i jaka rzeka przepływa przez nasze miasto.

Zapraszam do zwiedzania Łęczycy z młodszymi koleżankami i kolegami z naszego przedszkola.

Czy zgadzacie się ze mną, że piękne jest nasze miasto?

1. Zabawa grafomotoryczna: „Płynie Wisła, płynie po polskiej krainie…” – rzeka Wisła jest najdłuższą rzeką w Polsce. Wypływa ze źródełka w górach , płynie przez całą Polskę i wpada do Morza Bałtyckiego. Do zabawy potrzebujemy tackę z drobną kaszą lub piaskiem. Rysuj palcem na tacce z kaszą wzory fal z jednoczesnym naśladowaniem nurtu wody -szuuuu – szuuuu -szuuuu.
  2. Relaksacja na popołudnie: posłuchaj legendy o królu Popielu, który był władcą Kruszwicy leżącej w okolicach jeziora Gopło. Legenda to opowieść, w której występują elementy cudowne lub fantastyczne, natomiast legenda o Popielu i Mysiej Wieży to jedna z najbardziej znanych polskich legend. Zapraszam do obejrzenia. https://www.youtube.com/watch?v=5L8K6rtFEkg
  3. Zabawy manipulacyjne typu: rozpinanie/zapinanie guzików, suwaków.

I jeszcze ważne zadanie na dziś – pomóżcie mamie w przygotowaniu, zdrowego posiłku. Pamiętajcie o higienie, myjcie często ręce!!!

Miłego weekendu.