Poniedziałek 24.05.2021 r.

Witam serdecznie moje maluszki i ich rodziców w poniedziałkowy poranek!!!!!

1.Zaczynamy dzisiaj nową tematykę dotyczącą RODZINY i związanych z nią osób czyli: mamy, taty, rodzeństwa.

Na samym początku zaczniemy od jednej z ważniejszych osób w rodzinie czyli MAMY. Tym bardziej, że za parę dni to one będą obchodzić swoje święto, czyli Dzień Mamy.
Teraz możecie zaprosić mamusię do wspólnej zabawy ruchowej:
https://www.youtube.com/watch?v=Bwi8nn9dB1g&t=97s

Taniec z mamą zawsze należy do udanych i wprowadza dzieci i mamy w dobry nastrój!!!!!

  1. „Jaka jest moja mama? – zabawa słowna. Teraz poproszę aby dzieci opisały w paru zdaniach jakie są ich mamusie/ opis może dotyczyć wyglądu , charakteru, zawodu jaki mama wykonuje oraz zajęć domowych które z kolei wykonuje w domu – oj a będzie ich na pewno bardzooooo dużo!
  2. „Co lubię robić z moja mamusią”- zabawa pantomimiczna – dziecko stoi przed mamą i za pomocą ruchów i gestów pokazuje co najbardziej lubi robić ze swoją mamą. Mama musi odgadnąć co dziecko przedstawiło za pomocą ruchu i gestu. Czynności i zajęć może być naprawdę wiele.
  3. Kolejna zabawa to : „Kolory mojej mamy”- trzeba przygotować kolorowe pisaki lub kredki. Mama mówi : Podnieś do góry kolor który/ pisak lub kredkę/- najbardziej lubię – i dziecko podnosi do góry według niego ulubiony kolor swojej mamy.

*  podnieś kolor który przypomina kolor mojej sukienki
*  kolor, który pasuje do moich oczu
*  kolor, który nie pasuje do mnie
*  kolor, którego bardzo nie lubię

Na koniec mama prosi o uzasadnienie wyborów dziecka .

  1. Zabawa ruchowa – „Zbieramy kwiatki dla mamy” – dziecko z pomocą mamy wycina różnokolorowe kwiatki z kolorowych kartek. Następnie rozrzuca kwiatki na podłodze. Mama  włącza wesołą melodię,  prosi dziecko by ostrożnie biegało pomiędzy kwiatami. Gdy muzyka ucichnie dziecko ma  zebrać tyle kwiatów ile razy mama klaśnie w dłonie.
  2. „Duży i mały to też para” – dobieranie par przeciwstawnych. Dziecko wyszukuje w pokoju różne rzeczy należące do tego samego rodzaju, tworzy z nich parę, tak by jeden element był mniejszy, a drugi większy, np. duża i mała kredka, klocki, książeczki, lale, misie, auta, poduszki, mama z dzieckiem – super para!
  3. Poproszę, abyście teraz przypomnieli sobie piosenki dla naszych kochanych Mam, które uczyliśmy się śpiewać w przedszkolu.

https://www.youtube.com/watch?v=9L4RS3kS9qc
https://www.youtube.com/watch?v=5lkZapWbILk

Na zakończenie poproszę, aby każde z Was narysowało ładny, kolorowy obrazek dla swojej Mamy. Mogą to być kwiatki, serduszko, coś co sprawi Mamie przyjemność.

Pozdrawiam Was i Wasze Mamy. Do zobaczenia w przedszkolu. Pa!
Pani Agatka.

 

Comments are closed.