Wtorek 06.04.2021

CIESZYMY SIĘ, ŻE JEZUS ŻYJE WŚRÓD NAS.
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.
Święta, święta i po świętach… Witam Was bardzo serdecznie na kolejnym naszym spotkaniu.
Weźcie teraz podręczniki do religii i otwórzcie na stronie 86, 87. Popatrzcie na ilustracje i odpowiedzcie na pytania:

– Co robi dziewczynka (Julka) na pierwszym obrazku?
– Kto jest w sali przedszkolnej?
– Co robią dzieci podczas zajęć?
– Dokąd idzie rodzina?
– Gdzie jesteście wy w tej chwili?
– Co najbardziej tutaj lubicie robić?

W każdej sytuacji, w której jesteśmy, w każdym miejscu jest z nami ktoś, kogo nie zobaczymy oczami, ale możemy odczuć, że jest. Za chwilę poznacie słowa Jezusa, które wypowiedział po swoim zmartwychwstaniu. Posłuchajcie, o czym nas zapewnia. Wstańcie.

Jezus (…) przemówił tymi słowami: „Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata”.

Usiądźcie. Odpowiedzcie na pytania:
– Kto powiedział o sobie, że jest z nami?
– Co Pan Jezus obiecał?
– W jakich sytuacjach Jezus jest z nami?
– Kiedy pamiętamy o tym, że Jezus jest z nami?

I wracamy jeszcze raz do naszych obrazków w podręczniku:
– Która z osób na obrazku wie, że jest z nią Pan Jezus?
– Kto towarzyszy Julce na pierwszym obrazku?
– Po czym możemy poznać, że Pan Jezus jest z dziećmi w sali przedszkolnej?
– Z kim spotka się rodzina idąca do kościoła?

Pan Jezus jest z nami zawsze. Nie tylko wtedy, gdy się modlimy czy jesteśmy w kościele. Jest z nami podczas zabawy, spaceru, rozmowy z mamą. My nie zawsze o tym pamiętamy. Posłuchajcie opowiadania:

Kacper i Maciek na Mszy Świętej

Do rodziny Kacpra przyjechała w odwiedziny ciocia z synkiem Maćkiem. Maciek ma cztery lata i o wszystko pyta: „Co to?”, „A dlaczego?”. Kiedy Kacper jest w domu,Maciek zadaje mu mnóstwo pytań.W niedzielę cała rodzina poszła do kościoła na Mszę Świętą. Wszyscy usiedli w ławce blisko ołtarza. Kiedy ksiądz powiedział „Pan z wami”, Maciek zapytał cicho Kacpra:

– Jaki Pan? O kim ksiądz mówi?
Kacper nic nie odpowiedział, tylko położył palec na usta, pokazując Maćkowi, że ma być cicho. W środku Mszy Świętej Maciek znowu usłyszał „Pan z wami” i również spytał brata:

– Jaki Pan?
– Wytłumaczę ci, jak wyjdziemy – odparł Kacper.
Po wyjściu z kościoła Kacper tłumaczył Maćkowi:
– Ksiądz na początku Mszy Świętej przypomina wszystkim, że jest z nami Pan Jezus.
– A gdzie jest Pan Jezus? – dopytywał Maciek.
– No… jest wszędzie. Ale na Mszy Świętej spotyka się z nami wyjątkowo uroczyście – odparł zniecierpliwiony Kacper.
– A dlaczego uroczyście? – dopytywał się Maciek.
Kacper westchnął głęboko i stwierdził, że już nie da rady odpowiedzieć, więc powiedział krótko:
– Zapytaj mojego taty.
– Widzisz Maćku – zaczął tata. – Pan Jezus jest z nami, ale my czasem o tym zapominamy. Dlatego kiedy przychodzimy na spotkanie z Nim do kościoła, ksiądz przypomina nam o tym.
– Jak myślicie, co zaciekawiło Maćka podczas Mszy Świętej?
– Co Kacper wytłumaczył Maćkowi po wyjściu z kościoła?
– Jakimi słowami ksiądz w czasie Mszy Świętej przypomina o obecności Jezusa?
– W jakich sytuacjach Jezus jest z nami?

Jezus Chrystus zmartwychwstał i żyje. Chociaż Go nie widzimy, to wiemy, ż ejest z nami zawsze, bo On sam tak powiedział. Cieszymy się z tego, że nas bardzo kocha. Dlatego zawsze możemy Mu za to dziękować.

Praca w podręczniku (strona 86 -87)
Wklejcie postacie Julki i Kacpra obecnych na Mszy Świętej oraz połączcie postać
Jezusa z sytuacjami, w których On jest z ludźmi.

Pozdrawiam serdecznie. Pani Ilona