Co robiliśmy w tym tygodniu:

• Żegnaliśmy zimę – powitaliśmy wiosnę!

Tego dnia w naszej grupie od samego rana było gwarno i wesoło, wszystkie przedszkolaki przybyły do przedszkola ubrane na zielono. W ten sposób chciały uczcić powitanie Wiosny, na którą tak długo czekaliśmy. Były zagadki, piosenka dla Wiosny i okrzyki na jej powitanie, a także zabawy z Marzanną. Gdy pożegnaliśmy Zimę malowaliśmy farbami portrety Pani Wiosny, która już teraz króluje wśród nas.

• Dzień Wody

22 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. Postanowiliśmy połączyć zajęcia edukacyjne ze świetną zabawą. Dzieci poznały wędrówkę kropel wody i dowiedziały się skąd się bierze deszcz. W czasie zabaw badawczych bliżej przyjrzeliśmy się wodzie.Rozwiązywaliśmy zagadki, rozpoznawaliśmy odgłosy deszczu, strumyka, burzy, morza, zamienialiśmy się w krople wody. Po tych zajęciach dzieci wiedzą, jak ważną rolę odgrywa woda w życiu człowieka i rozumieją, dlaczego i w jaki sposób należy oszczędzać wodę. Wiemy, też że jest zdrowa i dobrze smakuje.