NASZE PRZEDSZKOLE OTRZYMAŁO DOFINANSOWANIE
W RAMACH PROGRAMU WIELOLETNIEGO

„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025” Priorytet 3

W WYSOKOŚCI 3 000, 00 zł.

Finansowy wkład własny: 750,00 zł.
Koszt całkowity to 3 750,00 zł.

Realizacja działań promujących i wspierających rozwój czytelnictwa wśród dzieci.

1. Utworzenie w holu przedszkola „Kącika nowości książkowych” zakupionych programu. Zamieszczanie recenzji dla rodziców „To warto dziecku przeczytać”

2. Wykonanie plakatów promujących czytelnictwo.

3. Prace plastyczne „Okładka ulubionej książki”

4. Zajęcia z wykorzystaniem teatrzyku kamishibai.

6. Pasowanie na czytelnika – 6 listopada 2022 nasze przedszkole zamieniło się w Krainę Krasnoludków. Tego dnia miało miejsce bardzo ważne wydarzenie – mianowicie uroczyste pasowanie na czytelnika. Celem uroczystości było zachęcanie dzieci do czytania bajek, baśni i opowiadań oraz kształcenie nawyku czytania.

Realizacja z dziećmi projektów czytelniczych oraz przedsięwzięć promujących czytelnictwo z wykorzystaniem nowego księgozbioru.

W ramach promocji czytelnictwa współpraca z innymi placówkami:

1. Udział w zajęciach edukacyjnych prowadzonych na terenie bibliotek.

26 września – obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania. Czytanie na głos stymuluje rozwój dzieci, wzbogaca ich słownictwo oraz rozwija wyobraźnię. Dzieci w skupieniu i zaciekawieniu słuchały bajkowej opowieści o niebieskim niedźwiedziu. Okazji do czytania dzieciom jest wiele i powinniśmy robić to jak najczęściej zarówno w domu, jak i w przedszkolu. Warto i trzeba czytać dzieciom! Tej zasady się trzymamy i codziennie głośno czytamy!

2. Uczestniczenie w spotkaniach autorskich.

18 października w naszym przedszkolu odbył się spotkanie z pisarką książek dla dzieci p. Anną Bobrowicz.
Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać książki, które napisała p. Ania oraz obejrzeć oryginalne obrazki, które zostały wykorzystane w jej literaturze. Przedszkolaki wysłuchały także fragmentów bajek, które czytane przez samą autorkę, wzbudzały wiele entuzjazmu i radości.

3. Udział w konkursach plastycznych organizowanych przez biblioteki.

4. Cykliczne uczestniczenie w warsztatach czytelniczych prowadzonych przez bibliotekę.

5. Organizowanie wystaw prac dzieci w bibliotece.

Wystawa prac dzieci pt; „Miś – przyjaciel dzieci” w Bibliotece Pedagogicznej w Łęczycy.

6.. Projekt „Szkolna biblioteka dla małego człowieka” w ramach którego przedszkolaki zwiedzają szkolne biblioteki.

W dniu 27 października 6-latki odwiedziły bibliotekę w Szkole Podstawowej Nr 4 w Łęczycy. Celem wizyty było przybliżenie dzieciom zawodu bibliotekarza i funkcjonowania biblioteki, poznanie zasad korzystania z książek oraz rozbudzenie zainteresowań czytelnictwem.

6. Uczestnictwo dzieci w różnorodnych konkursach językowych i twórczych organizowanych przez instytucje współpracujące z przedszkolem.

Warsztaty czytelniczo-plastyczne w Szkole Podstawowej Nr 4 w Łęczycy.