Projekty WFOŚiGW

http://www.zainwestujwekologie.pl/

PROJEKTY WSPÓŁFINANSOWANE PRZEZ WFOŚiGW W ŁODZI
REALIZOWANE W PRZEDSZKOLU NR 2 W ŁĘCZYCY


PROJEKT
„Nasze Ekologiczne Pracownie – edycja 2021”

Realizacja projektu polega na utworzeniu punktu dydaktycznego „zielonej sali” w ogrodzie przedszkolnym i wyposażeniu go w pomoce dydaktyczne oraz nasadzeniu w nim roślin i bylin. Punkt dydaktyczny umożliwi dzieciom bezpośrednie poznawanie zagadnień z zakresu edukacji ekologicznej i przyrodniczej oraz prowadzenie zajęć w naturalnym środowisku. Projekt zrealizowany zostanie w okresie od 01.09.2021 roku do 31.08.2022 roku.

Kwota całkowita zadania: 51 006,0 zł

Kwota dofinansowania z WFOŚiGW w Łodzi: 45 006,0 zł

https://leczyca.info.pl/jesienne-zajecia-przedszkolakow-w-zielonej-sali/

https://leczyca.info.pl/zielona-sala-pod-chmurka-w-przedszkolu-nr-2-w-leczycy/

https://leczyca.info.pl/piknik-rodzinny-w-przedszkolu-nr-2-i-otwarcie-zielonej-sali/


ZAJĘCIA REALIZOWANE W OPARCIU O UTWORZONY PUNKT DYDAKTYCZNY

PROJEKT EDUKACYJNY PTAKI

 

 

 

 

 

 

 

 

 


PROJEKT EDUKACYJNY DRZEWO

Przedszkolaki realizowały projekt badawczy „Drzewo”. Zajęcia prowadzone były w ogrodzie, w naszej zielonej sali. Zapoznaliśmy się z budową drzewa, porównywaliśmy drzewa iglaste i liściaste oraz ich owoce, zbieraliśmy okazy do kącika przyrodniczego. Mierzyliśmy grubość pni za pomocą sznurka oraz sprawdzaliśmy ile dzieci potrzeba do objęcia drzewa. Podczas realizacji zadań badaliśmy korę drzew przy pomocy lupy oraz kalkowaliśmy ją przez papier. Dużą rolę odgrywały też praktyczne działania takie jak: oglądanie przez lupę okazów przyrody zebranych w ogrodzie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


PROJEKT EDUKACYJNY LIŚCIE

W dniach 19-30.09 w grupach realizowany był projekt edukacyjny  „Liście”. Projekt rozpoczął się od wspólnego stworzenia siatki pytań i skojarzeń do naszego projektu. Dzieci opowiadały z czym kojarzą im się liście i co chciałyby się o nich dowiedzieć. Uczyły się poprzez obserwacje, doświadczenia, eksperymentowanie, zabawę w ogrodzie przedszkolnym, wykorzystując „zieloną sale”. Z użyciem lupy z zaciekawieniem oglądały różne liście i porównywały ich kształty, kolory i wielkość. Zapoznały się z budową liści, a także wykonały wiele prac plastyczno- technicznych z użyciem zebranych liści: np „Kalkowanie liści”. Obserwowaliśmy w ogrodzie drzewa: lipę i klon – przyglądaliśmy się ich liściom, by zobaczyć jak zmieniają się wraz z upływem jesieni. Przedszkolaki miały okazję wieloma zmysłami poznać wiele różnych gatunków drzew, określić kształt liści, rodzaj owocu, dowiedziały się dlaczego jesienią liście zmieniają kolor, dlaczego opadają z drzew, co należy robić z liśćmi spadającymi z drzew i jakich narzędzi do tego używamy. Wykonały eksperyment „Jakie kolory ukryte są w liściach?”, obejrzały animację „Dlaczego liście zmieniają kolor?”. Podsumowaniem projektu badawczego był quiz wiedzy ,,Co wiemy o liściach”. Dzieci z wielkim zaangażowaniem wykonywały jesienne prace porządkowe w ogrodzie przedszkolnym.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


OTWARCIE PUNKTU DYDAKTYCZNEGO „ZIELONEJ SALI”

15  czerwca 2022 na terenie naszego przedszkola odbyło się uroczyste otwarcie „Zielonej Sali”, która powstała dzięki dofinansowaniu z WFOŚiGW w Łodzi.

W uroczystości otwarciu wzięło udział wielu zaproszonych gości, m. in. Burmistrz Miasta Łęczycy  p. Paweł Kulesza, Przewodniczący Rady Miejskiej p. Andrzej Domagała,  rodzice, dzieci oraz nauczyciele i pracownicy przedszkola.

Dyrektor przedszkola p. Wioletta Królak złożyła serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w sposób szczególny przyczynili się do powstania i realizacji pomysłu na „zielona salę”.

 

 

 

 

Uroczystość uatrakcyjniły występy dzieci ze wszystkich grup wiekowych.

 

 

 

 

 

 

 

 

https://leczyca.info.pl/piknik-rodzinny-w-przedszkolu-nr-2-i-otwarcie-zielonej-sali/

Nasza Zielona Sala

Prace związane z powstaniem „Zielonej Sali”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tak było, zanim powstała „zielona sala”.