Projekty WFOŚiGW

http://www.zainwestujwekologie.pl/

PROJEKTY WSPÓŁFINANSOWANE PRZEZ WFOŚiGW W ŁODZI
REALIZOWANE W PRZEDSZKOLU NR 2 W ŁĘCZYCY


PROJEKT
„Nasze Ekologiczne Pracownie – edycja 2021”

Realizacja projektu polega na utworzeniu punktu dydaktycznego „zielonej sali” w ogrodzie przedszkolnym i wyposażeniu go w pomoce dydaktyczne oraz nasadzeniu w nim roślin i bylin. Punkt dydaktyczny umożliwi dzieciom bezpośrednie poznawanie zagadnień z zakresu edukacji ekologicznej i przyrodniczej oraz prowadzenie zajęć w naturalnym środowisku. Projekt zrealizowany zostanie w okresie od 01.09.2021 roku do 31.08.2022 roku.

Kwota całkowita zadania: 51 006,0 zł

Kwota dofinansowania z WFOŚiGW w Łodzi: 45 006,0 zł

https://leczyca.info.pl/jesienne-zajecia-przedszkolakow-w-zielonej-sali/

https://leczyca.info.pl/zielona-sala-pod-chmurka-w-przedszkolu-nr-2-w-leczycy/

https://leczyca.info.pl/piknik-rodzinny-w-przedszkolu-nr-2-i-otwarcie-zielonej-sali/


ZAJĘCIA REALIZOWANE W OPARCIU O UTWORZONY PUNKT DYDAKTYCZNY

PROJEKT EDUKACYJNY LIŚCIE

W dniach 19-30.09 w grupach realizowany był projekt edukacyjny  „Liście”. Projekt rozpoczął się od wspólnego stworzenia siatki pytań i skojarzeń do naszego projektu. Dzieci opowiadały z czym kojarzą im się liście i co chciałyby się o nich dowiedzieć. Uczyły się poprzez obserwacje, doświadczenia, eksperymentowanie, zabawę w ogrodzie przedszkolnym, wykorzystując „zieloną sale”. Z użyciem lupy z zaciekawieniem oglądały różne liście i porównywały ich kształty, kolory i wielkość. Zapoznały się z budową liści, a także wykonały wiele prac plastyczno- technicznych z użyciem zebranych liści: np „Kalkowanie liści”. Obserwowaliśmy w ogrodzie drzewa: lipę i klon – przyglądaliśmy się ich liściom, by zobaczyć jak zmieniają się wraz z upływem jesieni. Przedszkolaki miały okazję wieloma zmysłami poznać wiele różnych gatunków drzew, określić kształt liści, rodzaj owocu, dowiedziały się dlaczego jesienią liście zmieniają kolor, dlaczego opadają z drzew, co należy robić z liśćmi spadającymi z drzew i jakich narzędzi do tego używamy. Wykonały eksperyment „Jakie kolory ukryte są w liściach?”, obejrzały animację „Dlaczego liście zmieniają kolor?”. Podsumowaniem projektu badawczego był quiz wiedzy ,,Co wiemy o liściach”. Dzieci z wielkim zaangażowaniem wykonywały jesienne prace porządkowe w ogrodzie przedszkolnym.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


OTWARCIE PUNKTU DYDAKTYCZNEGO „ZIELONEJ SALI”

15  czerwca 2022 na terenie naszego przedszkola odbyło się uroczyste otwarcie „Zielonej Sali”, która powstała dzięki dofinansowaniu z WFOŚiGW w Łodzi.

W uroczystości otwarciu wzięło udział wielu zaproszonych gości, m. in. Burmistrz Miasta Łęczycy  p. Paweł Kulesza, Przewodniczący Rady Miejskiej p. Andrzej Domagała,  rodzice, dzieci oraz nauczyciele i pracownicy przedszkola.

Dyrektor przedszkola p. Wioletta Królak złożyła serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w sposób szczególny przyczynili się do powstania i realizacji pomysłu na „zielona salę”.

 

 

 

 

Uroczystość uatrakcyjniły występy dzieci ze wszystkich grup wiekowych.

 

 

 

 

 

 

 

 

https://leczyca.info.pl/piknik-rodzinny-w-przedszkolu-nr-2-i-otwarcie-zielonej-sali/

Nasza Zielona Sala

Prace związane z powstaniem „Zielonej Sali”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tak było, zanim powstała „zielona sala”.