Projekty, programy

PROJEKTY REALIZOWANE W ROKU SZKOLNYM 2023/2024

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny pt. „Piękna Nasza Polska Cała”.

Społeczność naszego przedszkola przyłączyła się do  Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego pt. „Piękna Nasza Polska Cała. Jego główne cele to kształtowanie postaw patriotycznych u najmłodszych, uwrażliwienie ich na piękno, folklor i tradycje Polski oraz kształtowanie tożsamości narodowej dzieci. Chcemy, by poprzez realizację zadań tematycznych nasze przedszkolaki poznały historię państwa polskiego, jego symbole narodowe, tradycje, zwyczaje czy obrzędy ludowe. Działania projektowe są też okazją to do tego, by budzić wśród najmłodszych i ich rodzin poczucie tożsamości narodowej i regionalnej, dumy z bycia Polakiem a także do wzmacniania więzi z rodzicami i integracji placówek oświatowych z terenu całej Polski.

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Europa i Ja”

Projekt skierowany jest dla dzieci  w wieku przedszkolnym i uczniów klas 1-3. Jego głównym celem jest przybliżenie wiedzy na temat krajów znajdujących się w Europie.

Poprzez udział w Projekcie uczestnicy zdobędą nowe doświadczenia, rozwiną zainteresowania dotyczące Europy, wypromują swoją placówkę oraz nawiążą współpracę z innymi placówkami.

AUTORZY PROJEKTU: Ogólnopolski Projekt edukacyjny „Europa i ja” prowadzony jest przez Szkołę Podstawową w Bochotnicy (ul. Zamłynie 1, 24-120 Kazimierz Dolny). Koordynatorem projektu w placówce jest Pani Ilona Broniszewska.

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Klasa w terenie”.

W naszej placówce realizowany będzie Ogólnopolski Projekt Edukacyjny ,,Klasa w Terenie” przygotowany przez Szkołę Podstawową nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi im. 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie. Autorkami projektu są Anna Cebula i Ewelina Łojewska –  nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej nr 17 w Rzeszowie.

Głównym celem edukacyjnego projektu ,,Klasa w terenie” jest promowanie wartości edukacji na świeżym powietrzu, która prawdopodobnie jest najbardziej uszczęśliwiającą formę edukacji na świecie, angażującą różne zmysły.

Projekt w naszej placówce realizowany będzie od 1 października 2023 roku do 31 maja 2024 roku.

Nasze przedszkole w roku szkolnym 2021/2022 realizuje programy i projekty edukacyjne:

1. Ogólnopolski Program „Uczymy dzieci programować”

2. Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Eko Ludek”

3. Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Z darami natury świat nie jest ponury”

4. Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna nasza Polska cała”

5. Międzynarodowy Projekt Czytelniczy „Magiczna moc bajek”

6. Program Przedszkolnej Edukacji Antynikotynowej „Czyste powietrze wokół nas”

7. Ogólnopolski Projekt „Czyściochowe Przedszkole”

8. Program Ekologiczny „Skąd się biorą produkty ekologiczne”

9. Ogólnopolski Program Edukacji Filmowej  „Więcej niż lekcja, więcej niż kino” – nowe horyzonty edukacji filmowej.

OGÓLNOPOLSKIE AKCJE EDUKACYJNE:

1. „Dzieci uczą rodziców”

Celem akcji jest poszerzenie wiedzy o świecie, a także zachęcenie dzieci do rozmowy z rodzicami na tematy poruszane podczas zajęć.

W ramach akcji „Dzieci uczą rodziców” przedszkole będzie co miesiąc otrzymywać materiały dydaktyczne do przeprowadzenia zajęć. Każda lekcja będzie składać się z dwóch części: w pierwszej nauczyciele wprowadzą dzieci w tematykę zajęć, a w drugiej – najmłodsi otrzymają zadanie do wykonania.

Więcej informacji – dostępne na stronie organizatora: www.edu.crl.org.pl

2. „Zdrowo i sportowo”

Głównym celem akcji  jest aktywizacja ruchowa dzieci, ile sprawia radości, jak wpływa na nasze samopoczucie i buduje relacje z rówieśnikami w grupie. Na stronie internetowej projektu cyklicznie publikowane są filmy pokazujące wybrane ćwiczenia lub konspekty zajęć ruchowych.

Więcej informacji – dostępne na stronie organizatora: www.zdrowoisportowo.edu.pl