Eko Ludek

Zadania na kwiecień

Dzień Ziemi

Oglądanie filmu edukacyjnego o plastiku i jego wpływie na środowisko. Wykonanie ptaków z plastikowych butelek.

Zielone kąciki, sianie roślin.

Zadania na marzec

WITAJ WIOSNO! Powitaliśmy wiosnę zabawami przyrodniczo- ekologicznymi , tańcem i piosenką, wycieczkami do parku i ogrodu w celu poszukiwania jej zwiastunów.

Zadania na luty

1.Oglądanie filmu edukacyjnego o segregacji odpadów i jej znaczeniu dla środowiska oraz o produktach powstałych z recyklingu.
2 Wykonanie w sali pojemników do segregacji odpadów.
3. Zabawy utrwalające wiedzę o segregowaniu odpadów.

Zadania na styczeń.

I my ptakom pomagamy. Nasze karmniki z recyklingu.

1. Oglądanie filmu o wodzie – jej znaczeniu i zanieczyszczeniu.

2. Eko eksperymenty ” Woda” – zajęcia praktyczne mające na celu rozbudzanie ciekawości świata i wyciąganie wniosków z obserwowanych doświadczeń: ” Co pływa, a co tonie”, ” Czy śnieg jest czysty”, rozpuszczanie się różnych substancji w wodzie

3. Realizacja zadania obowiązkowego – działanie własne – wykonanie bałwanów z rolek, włoczki i plastikowych butelek

Zadania na grudzień.

1. Wykonanie na i pod choinkę ekologicznych ozdób.

2. Aranżacje kącików zimowo – świątecznych.

Zadanie – przygotowanie eko potrawy (napoju, sałatki, przekąski)

„Wiem, co jem” – Zdrowe, smaczne i efektowne owocowe smoothie, sałatki i szaszłyki przygotowane przez dzieci.

Zadania na październik – Lasy
Przedstawienie prezentacji o ekosystemach jakimi są lasy.

Zasadzenie drzewek/ krzewów w ogrodzie przedszkolnym.

Zadania na wrzesień

Utworzenie w salach kącika Eko Ludka.Założenie w sali biblioteczki ekologicznej.Wprowadzenie kodeksu Eko Ludka – Prawa i Obowiązki

Gr II Gr III Gr IV

Gr V

Założenie kącików przyrody w sali – dostosowywanie ich do pory roku

Gr. I

Gr.II

Gr. III

Gr. IV

Gr. v

2. „Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy!” udział przedszkolaków w Akcji Sprzątanie Świata,

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Eko Ludek” jest zwróceniem uwagi na potrzebę budowania świadomości obowiązku dbania środowisko w jakim żyjemy. Kształtowanie właściwej postawy należy rozpocząć od najmłodszych lat, bowiem świadomość człowieka kształtuje się przez całe życie, jednak jej podstawy każdy zdobywa w dzieciństwie i młodości, kiedy jest wrażliwy na wszystko co go otacza.