Spotkanie autorskie w Bibliotece Dziecięcej.

8 maja 2024r. dzieci z najstarszych grup, czyli: Wiewiórki I Muchomorki wzięły udział w Spotkaniu autorskim w Bibliotece Dziecięcej. Przedszkolaki spotkały się tam z p. Izabellą Klebańską- autorką książek dla dzieci i młodzieży. Bezpośredni kontakt z autorami uczy świadomego odbioru literatury, pogłębia wrażliwość i stanowi inspirację do czytania. Pani Klebańska, absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi zapoznała nas ze swoimi utworami oraz wieloletnim zamiłowaniem do muzyki. Mogliśmy także wysłuchać utworu, który skomponowała i zagrała na skrzypcach. W miłej atmosferze dzieci wysłuchały wielu ciekawych wierszy autorki oraz dowiedziały się o jej pasji do muzyki. Spotkanie upłynęło w miłej, radosnej atmosferze, a dzieci nagrodziły pisarkę gromkimi brawami. Pełne emocji spotkanie zakończyło się wpisywaniem dedykacji do zakupionych przez dzieci książek autorki. Mamy nadzieję, że takie spotkania z pisarzami będą aktywną zachętą do czytania, bo każdy chętniej sięga po książkę, której autora poznał osobiście. (A.O)