Czyste powietrze wokół nas.

CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS” to program przedszkolnej edukacji antynikotynowej, przeznaczony dla najstarszej grupy wiekowej – dzieci 5-6 letnich. W tegorocznej edycji programu udział wzięły również nasze przedszkolaki z grupy: Jagódki, Wiewiórki i Muchomorki.Program ma charakter profilaktyczny, a przede wszystkim ma na celu wykształcenie u dzieci świadomej postawy ochrony własnego zdrowia w sytuacjach, gdy są skazane na bezpośredni kontakt z palącymi.Realizacja programu składała się z 5 zajęć warsztatowych. Dzięki tym zajęciom dzieci zwiększyły wiedzę dotyczącą szkodliwości dymu, obserwowały podczas wycieczki źródła dymu, projektowały własny znaczek ,,Nie pal przy mnie”, rysowały różne źródła dymu, zapoznały się z postacią Dinusia. Program „ Czyste powietrze wokół nas” cieszył się dużym zainteresowaniem dzieci. Dzieci łatwo przyswajały informacje na temat problemu dymu tytoniowego oraz wiedzą jak unikać sytuacji, w których dzieci przebywają w pomieszczeniach zadymionych. Przedszkolaki bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach, proponowane zabawy ruchowe, badawcze, tematyczne konstruktywnie zainspirowały ich wyobraźnię.