„Miasto wolne od dymu tytoniowego” – przemarsz antynikotynowy ulicami miasta Łęczyca.

W czwartek  06 czerwca 2024r.,  ulicami naszego miasta przeszedł kolorowy, protestacyjny korowód utworzony przez przedszkolaków pod hasłem: „Miasto wolne od dymu tytoniowego” w ramach obchodzonego Światowego Dnia bez Tytoniu. Organizatorem przemarszu była Państwowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Łęczycy. Nasze Przedszkole reprezentowały grupy: Jagódki, Wiewiórki i Muchomorki. Dzieci dumnie prezentowały transparenty antynikotynowe oraz wygłaszały hasła zachęcające do zaprzestania palenia tytoniu oraz innych nowatorskich wyborów tytoniowych skierowane do lokalnych  mieszkańców i władz miasta Łęczyca. Przedszkolaków przed Urzędem Miasta przywitał Burmistrz Paweł Kulesza, który wsparł najmłodszych w proteście. Na ręce Burmistrza dzieci złożyły również pismo, w którym zwracają uwagę na szkodliwość palenia papierosów oraz zachęcają do podejmowania działań na rzecz Miasta wolnego od tytoniu. (J.B.)