PODSUMOWANIE AKCJI GÓRA GROSZA

Nasze przedszkole po raz kolejny przyłączyło się do Ogólnopolskiej Akcji „Góra Grosza”, której organizatorem jest Towarzystwo „Nasz Dom”. Akcja ta na stałe wpisała się już w kalendarz wydarzeń naszego przedszkola. Akcja rozpoczęła się 2 listopada 2023 roku i trwała do 15 lutego 2024 roku. Celem akcji było zebranie funduszy na pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji było działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Podczas akcji udało się zebrać kwotę w wysokości 165,10 zł.
Dzięki tej akcji dzieci uczyły się podstawowych zasad współżycia i otwartości na cudze nieszczęście. Wszystkim serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w akcję.(H.M.)