Teatrzyk „Czemu Marta jest uparta?”

30 października w naszym przedszkolu gościliśmy aktorów z Teatru Lalek i Aktora „Psikus” w Łodzi. Zaprezentowali oni przedstawienie pt. „Dlaczego Marta jest uparta?”. Dzieci dowiedziały się z niego, że nie należy być upartym i nieustępliwym. Tytułowa Marta na złość wszystkim opowiadała głupstwa i nie słuchała rad udzielanych przez innych. Wreszcie zdenerwowane zabawki wykorzystując sposób zachowania Marty zmusiły dziewczynkę do zmiany postępowania. Wszystko szczęśliwie się zakończyło, a bohaterka spektaklu stwierdziła, że już więcej nie będzie plotła głupstw. Przedstawienie było dla dzieci dobrą zabawą i jednocześnie pouczającą lekcją, z której dowiedziały się, że czasem dobrze jest pójść na kompromis.