Wolontariat

W dniu 07.12.2021r. obchodziliśmy Dzień Wolontariusza. Wiemy, że Wolontariusz to osoba, która pomaga innym, robiąc to bezinteresownie. Wolontariusz pomaga innym, dzieląc się swoją wiedzą oraz wykonując potrzebne prace w swoim wolnym czasie. Nasze przedszkolaki to też wolontariusze, które mają wielkie serca. Z wielkim zaangażowaniem włączyli się w akcję charytatywną „Zbieramy plastikowe nakrętki dla chorej Patrycji”. W dniu dzisiejszym przekazaliśmy 5 worków nakrętek i dołożyliśmy cegiełkę na rehabilitację dziewczyny.


AKCJA „GÓRA GROSZA”

Rozpoczęcie zbiórki monet 02.11.2021 – 31.12.2021.


Podsumowanie akcji „Paka dla psiaka”

W naszym przedszkolu koło wolontariatu zorganizowało  zbiórkę karmy dla podopiecznych Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Łęczycy. Wspólnie udało nam się zebrać ponad 100 kg karmy dla potrzebujących zwierząt. Jest to wspaniały wynik. Cieszymy się, że tak wielu przedszkolaków odpowiedziało na nasz apel i wzięło udział w naszej akcji . Los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest obojętny dzieciom naszego przedszkola. Dlatego dziękujemy serdecznie wszystkim przedszkolakom i rodzicom za włączenie się w zorganizowaną akcję charytatywną. Dzielenie się tym co mamy – to dobry nawyk!


 

Akcja „Zbieramy plastikowe nakrętki”

 


Akcja „Zbieramy żołędzie i  kasztany bo zwierzęta kochamy”

Zachęcamy dzieci do zbierania żołędzi i kasztanów, które w zimie staną się pokarmem dla zwierząt leśnych. Zbiory można przynosić do przedszkola do końca października. Prosimy nie przynosić wilgotnych kasztanów i żołędzi, ale wysuszyć je w domu przed oddaniem.Dorośli i Dzieciaki, pomóżcie nakarmić psiaki !!!

Zachęcamy serdecznie do wzięcia udziału w organizowanej przez nasze przedszkole
akcji „Paka dla Psiaka” dla zwierząt przebywających w schronisku w Łęczycy.
Pomagasz przynosząc: karmę suchą lub mokrą, „przysmaki”, zabawki dla zwierząt,
ciepłe koce, smycze, miski .
Akcja trwa  do 22 października 2021 r.