Wycieczka do muzeum w Łęczycy.

W ramach współpracy z Muzeum przedszkolaki odbyły wycieczkę do Zamku Królewskiego w Łęczycy. Pani kustosz Anna Dłużewska- Sobczak oprowadziła nas po zamku oraz w ciekawy sposób przybliżyła historię naszego regionu. Opowiedziała o zabytkowych obrazach, rzeźbach, reprodukcjach oraz o tajemniczej postaci jaką była diabeł Boruta. Na koniec pobytu w Muzeum dzieci zostały zaproszone na warsztaty lepienia z gliny. Przedszkolaki z zapałem zabrały się do pracy i powstały wspaniałe kafle gliniane, które potem zabrały do domu. Pobyt w Muzeum był okazją do bezpośredniego obcowania ze sztuką muzealną. Przeżycia i emocje, które towarzyszyły dzieciom podczas wycieczki na pewno wpłyną na trwałość zdobytej wiedzy i realizację edukacji regionalnej. Na pamiątkę tak wspaniałej wycieczki każdy przedszkolak otrzymał coś słodkiego oraz magnesik z ryciną Zamku Królewskiego w Łęczycy. (A.O.)