XVIII Między przedszkolny Festiwal Teatralny „BAJKA”   w Piątku.

„My Muchomorki – chłopcy i dziewczynki
Mamy zawsze wesołe minki
nasze przedstawienie – wiecie?
O prawach dzieci na całym świecie”

24.04./środa/ grupa MUCHOMORKÓW wystąpiła z przedstawieniem „Prawa Dziecka”  na XVIII Między przedszkolnym Festiwalu Teatralnym „BAJKA”   w Piątku. Dziecięcy Festiwal Teatralny jest świętem dzieci i sztuki dla dzieci. To  wyjątkowy czas, w którym zostały stworzone dzieciom możliwości bliskiego i atrakcyjnego obcowania ze sztuką i dotykania teatru. Główny cel, jaki przyświecał festiwalowi była integracja grup przedszkolnych, prezentacja dorobku teatrzyków dziecięcych oraz wymiana doświadczeń między nauczycielkami. Wszyscy aktorzy wspaniale zagrali swoje role i bez tremy występowali na scenie. Całość uzupełniały piękne stroje, dekoracje oraz podkłady muzyczne. Festiwal prezentujący wartościowe przedstawienia teatralne z morałem wzbudziły zachwyt dzieci , zaś dorosłym wskazało, jak duże znaczenie w rozwoju dzieci ma obcowanie ze sztuką.(H.M.)