Zajęcia adaptacyjne 28-29 sierpnia!

Szanowni Państwo!

Bardzo cieszymy się, iż zechcieliście Państwo obdarzyć nas tak ogromnym zaufaniem i powierzyć opiekę nad Waszym największym skarbem. Od września Wasze dzieci po raz pierwszy przyjdą do Przedszkola. To dla nich zupełnie nowe doświadczenie, a zarazem pierwsze ważne ogniwo w procesie edukacji. Dlatego warto postarać się, by okres adaptacji do nowego środowiska przebiegał płynnie i w miarę możliwości bezstresowo.
Dla każdego malucha moment przestąpienia progu placówki przedszkolnej jest niezwykle ważny, a zarazem trudny. Musi bowiem ono zamienić dotychczasowe domowe, bezpieczne i beztroskie środowisko na nieznane mu miejsce pełne obcych osób.
Wychodząc naprzeciw takim problemom, proponujemy rodzicom udzielenie pomocy dziecku w poznawaniu nowego otoczenia w poczuciu bezpieczeństwa. Propozycje nasze, którymi pragniemy się z Państwem podzielić mają na celu rozładowanie negatywnych emocji maluchów, zapewnienie im poczucia bezpieczeństwa oraz prawidłowego rozwoju.