Zajęcia z kodowania robota Photon.

W dniu 14 listopada w gościliśmy na zajęciach Panie z Biblioteki Pedagogicznej w Łęczycy. Dzieci 5-6 letnie uczestniczyły w zajęciach z kodowania robota Photon. Podczas spotkania rozmawialiśmy o urządzeniach wokół nas, które możemy programować , o kodach złożonych z literek, cyferek lub nut. Następnie dzieci zapoznały się z robotem Photon. Dzieci na ekranie tableta kodowały robotowi drogę, zmieniały kolor czółek i zaznaczały, w którym miejscu robot powinien wydać dźwięk. Na koniec musieli zakodować drogę robota, który slalomem musiał pokonać przeszkody i przejechać przez bramę. Zajęcia były bardzo ciekawe dzięki wykorzystaniu innowacyjnego urządzenia jakim jest robot edukacyjny. Dowodem tego jest duże zaangażowanie i zainteresowanie dzieci podczas nauki przez zabawę.