Nasze przedszkole laureatem konkursu wojewódzkiego na „Ogródek edukacyjny”

Miło nam poinformować, że Przedszkole Nr 2 w Łęczycy zostało laureatem konkursu „Ogródek edukacyjny” dla przedszkoli i szkół podstawowych. Konkurs był realizowany w ramach projektu „Województwo Łódzkie 𝓞𝓰𝓻𝓸𝓭𝓮𝓶 𝓟𝓸𝓵𝓼𝓴𝓲”, którego inicjatorem jest Grzegorz Schreiber – Marszałek Województwa Łódzkiego. Nasz „ogródek dydaktyczny – zielona sala”, jako jedyny w powiecie łęczyckim wygrał w kategorii przedszkola. Celem projektu #Województwo Łódzkie Ogrodem Polski, jest wzrost świadomości mieszkańców Łódzkiego na temat prozdrowotnego wpływu terenów zielonych oraz zachęcenie do działań proekologicznych. Efektem projektu jest poszerzenie i wzbogacenie przestrzeni publicznej o atrakcyjnie zaaranżowane tereny zielone, upowszechnienie wiedzy ogrodniczej i ekologicznej, a także zachęcenie do sięgnięcia po środki wspierające inicjatywy mające wpływ na poprawę jakości życia mieszkańców województwa łódzkiego. Nagrodą w konkursie są piękne donice z roślinami, które właśnie dziś dojechały i ozdobiły naszą „zieloną salę”. GRATULACJE!!!