Będę Przedszkolakiem – zajęcia adaptacyjne.

W dniach 27 i 28 sierpnia odbyły się Zajęcia adaptacyjne w przedszkolu, skierowane do dzieci, które planują dołączyć do naszej przedszkolnej rodziny od września tego roku.Wszystkich przybyłych powitała Pani dyrektor i zaprosiła do udziału w zabawach i zajęciach.
W pierwszym dniu dzieci i rodzice uczestniczyli w zabawach integracyjnych, były zabawy z muzyką, z chustą animacyjną, zabawy ruchowe w basenie z piłeczkami, tor przeszkód oraz prace plastyczne. Dzieci miały okazję poznać piękne sale oraz kąciki zabaw, gdzie uczestniczyły w zabawach dowolnych, poznając swoich rówieśników.Na zakończenie pierwszego dnia w przedszkolu każde dziecko otrzymało kolorowy medal.
Podczas drugiego dnia, dzieci uczestniczyły w zabawach zorganizowanych w ogrodzie przedszkolnym. Oprócz zabawy na naszym terenowym torze przeszkód oraz w piaskownicy, dzieci bawiły się chustą animacyjną, tańczyły przy muzyce, rysowały oraz malowały farbami na specjalnie przygotowanej folii. Kończąc dzień każdy przedszkolak otrzymał piękny dyplom za udział w naszych zajęciach.
Cieszymy się, że mogliśmy gościć tak przemiłe osoby. Wizyta dzieci wraz z rodzicami sprawiła, że pomimo upalnej pogody, dni te, były pełne entuzjazmu i radości. Mamy nadzieję, że zajęcia adaptacyjne przyczyniły się do budowania pozytywnych oczekiwań i relacji z przyszłymi przedszkolakami oraz ich rodzicami.