„Jedno jabłko dziennie, trzyma lekarza z daleka ode mnie”

Dnia 28 września obchodziliśmy Dzień Jabłka.  Przy okazji zabaw przedszkolaki poszerzyły swoją wiedzę o jabłku: poznawały różne gatunki jabłek, kolory, kształty, zapachy. Ponadto wykonały kilka zadań matematycznych: tworzyły zbiory, przeliczały owoce, porównywały wielkość, wykonywały ćwiczenia wspomagające kształtowanie orientacji przestrzennej. Nie zabrakło również kodowania. Poza tym dzieci zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek oraz same przygotowały pyszny mus jabłkowy oraz jabłkowe jeżyki, który z apetytem zjadały. Na koniec dzieci wykonały piękne jabłka z kolorowej wydzieranki. Dzisiejszy dzień zaliczamy do udanych i zachęcamy wszystkich do jedzenia jabłek, bo to źródło zdrowia i witamin.