Międzyprzedszkolny Konkurs Matematyczny „Mały Matematyk”

W roku 2023 Dzień Matematyki przypada na 12 marca (niedziela). A u nas w przedszkolu to dzień 10.03. to Dzień Matematyki. Właśnie w tym dniu w naszym przedszkolu odbył się Konkurs Matematyczny „Mały Matematyk” dla grup 6 latków. Celem konkursu było wspieranie u dzieci uzdolnień matematycznych i umiejętności pokonywania trudności. Trzy osobowe drużyny z łęczyckich placówek odważnie wykonywały zadania i radziły sobie z nimi doskonale. Dzieci wspaniale poradziły sobie z różnorodnymi zagadkami ze świata matematyki, co sprawiło, że na ich twarzach pojawił się uśmiech. Matematyczne zawody wyłoniły zwycięzców. Największą i taką samą ilość punktów ( 25 pkt ) zgromadziły trzy przedszkola: Przedszkole Nr 1, Przedszkole Nr 2 i Niepubliczne Przedszkole Zgromadzenia Sióstr Urszulanek SJK w Łęczycy a tym samym zajęły I miejsce. II miejsce z 23 punktami zajęło Przedszkole Nr 4 w Łęczycy. Zwycięzcom gratulujemy a wszystkim uczestnikom życzymy wielu sukcesów matematycznych.