„Mucha przed sądem” – spektakl teatralny w Domu Kultury.

Grupa Teatralna Kontrast działająca przy Domu Kultury w Łęczycy zaprezentowała naszym najstarszym przedszkolakom spektakl. Akcja przedstawienia rozgrywała się w świecie owadów, w którym Mucha zostaje oskarżona o wiele przestępstw. Sąd owadów, przy pomocy przysięgłych stara się wydać sprawiedliwy wyrok i przesądzić o winie, lub niewinności oskarżonej – spektakl zawierał elementy interakcji z widzami.W trakcie trwania przedstawienia dzieci, nie mogły oderwać oczu od tego co działo się na scenie. Nastrojowa muzyka, kolorowe stroje, sceneria i zmienne oświetlenie powodowało, że zaciekawienie widowiskiem nie malało. Słodkie uśmiechy, radosne opowieści oraz gromkie brawa po spektaklu są z pewnością dowodem na to, że wyjście można uznać za bardzo udane. (J.B.)