„Poznajmy zawody naszych rodziców”

Dziś w naszym przedszkolu odbyły się wyjątkowe zajęcia z cyklu „Poznajmy zawody naszych rodziców”. Gościliśmy bowiem Funkcjonariuszy Zakładu Karnego w Garbalinie, w tym mamę małej Hani. Podczas zajęć zaproszeni goście przybliżyli dzieciom wykonywany przez siebie zawód. Dużym zainteresowaniem cieszyło się umundurowanie funkcjonariuszy SW oraz wybrany sprzęt i środki ochrony osobistej. Dzieci z wielką uwagą wsłuchiwały  się w słowa gości i chętnie zadawały pytania.
Ponadto funkcjonariusze przybliżyli przedszkolakom wiadomości o życiu pszczół i pszczelarstwa na podstawie prowadzonej pasieki w ramach programu „Pasieki w pasiakach”. W czasie warsztatów przedszkolaki pomagały w budowaniu domku dla owadów, w tym pszczół samotnic, które są niezwykle ważne dla środowiska, gdyż zapylają kwiaty. Powstały domek zostanie zamontowany w naszym przedszkolnym ogrodzie.
Te niecodzienne zajęcia nie tylko wzbogaciły wiedzę dzieci, ale także dostarczyły sporej dawki pozytywnych emocji i przeżyć. Składamy wielkie podziękowania za bardzo ciekawe zajęcia.

 

Comments are closed.